sobota, 10 sierpnia 2013

THE VOICE OF POLAND II


AUTOGRAFY    ZDOBYTE   OSOBIŚCIE :)
The Voice of Poland 2 – druga edycja programu The Voice of Poland stacji telewizyjnej TVP2. Emisja rozpoczęła się 2 marca 2013 roku. Funkcję jurorów w programie objęli piosenkarki Justyna Steczkowska i Patrycja Markowska, wokalista Marek Piekarczyk, członek zespołu TSA, a także Tomson i Baron, odpowiednio wokalista i gitarzysta zespołu Afromental[1]. Natomiast prowadzącymi audycję zostali: dziennikarz Tomasz Kammel, wokalistka Marika, aktor Maciej Musiał[2] oraz wokalistka i aktorka Iga Krefft. Zwyciężczynią została Natalia Sikora.

MONIKA PYREK



AUTOGRAF   ZDOBYTY  DROGĄ   POCZTOWĄ :)
Monika Zofia Pyrek-Rokita (ur. 11 sierpnia 1980 w Gdyni) – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce. Olimpijka z Sydney (2000), Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012). Trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Starego Kontynentu z 2006 roku. Reprezentantka kraju w pucharze Europy i drużynowych mistrzostwach Europy.
Córka Zbigniewa i Bożeny Kuźlik. Absolwentka IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego[2].
Przez długi czas była jedyną polską tyczkarką na arenie międzynarodowej. W ciągu kariery aż 68 razy poprawiała rekord Polski[2]. 1 lipca 2001 wynikiem 4,61 ustanowiła rekord Europy w skoku o tyczce.
Była jedyną zawodniczką, która zakwalifikowała się do wszystkich trzech pierwszych finałów olimpijskich w skoku o tyczce kobiet (w 2000, 2004 i 2008). Jest jedną z 10 multimedalistów, którzy zdobywali dla Polski po więcej niż 2 medale na lekkoatletycznych mistrzostwach świata i jedyną w tym gronie kobietą. Ponadto jest jednym z pięciu sportowców, którzy 6 razy lub więcej reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. Zdobywając brązowy medal na mistrzostwach świata w Edmonton w 2001, jest najmłodszą medalistką mistrzostw świata w skoku o tyczce (miała wtedy niespełna 21 lat).
Pięciokrotnie zdobywała nagrodę Złote Kolce dla najlepszej polskiej lekkoatletki sezonu (2001, 2003, 2005, 2006 oraz 2008). Jest dwukrotną laureatką Plebiscytu Przeglądu Sportowego: w 2001 była dziewiąta, a w 2005 siódma. 2 września 2009 została odznaczona przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[3]. 15 września 2009 została wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla miasta Szczecina. Od 2006 jest Honorowym Ambasadorem Szczecina. Wielokrotna zwyciężczyni plebiscytu Kuriera Szczecińskiego na najlepszego sportowca województwa zachodniopomorskiego[4][5]. 28 listopada 2010 zwyciężyła w XII edycji show telewizji TVN Taniec z gwiazdami[6].
Mieszka w Szczecinie, gdzie reprezentowała barwy Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego.
Na początku 2013 roku ogłosiła zakończenie sportowej kariery[7][8].

Małgorzata Kożuchowska



AUTOGRAF   ZDOBYTY   DROGĄ  POCZTOWĄ :)
Małgorzata Dorota Kożuchowska (ur. 27 kwietnia 1971 we Wrocławiu) – polska aktorka filmowa i teatralna.
Wychowywała się w Toruniu. W 1994 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, następnie należała do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego, a od 2005 Teatru Narodowego[1]. Popularność przyniosły jej role filmowe i telewizyjne, m.in. Kiler (1997), Kiler-ów 2-óch (1999), serial M jak miłość (2000–2011), oraz Rodzinka.pl (od 2011) i Prawo Agaty (od 2012).
Jest laureatką nagrody "Złotej Kaczki" (nagroda miesięcznika "Film") w kategorii "Najlepsza polska aktorka 2003", 2004 i 2005. Otrzymała także nagrody czytelników pisma "Tele Tydzień" – "Telekamera" w 2004 i 2005 oraz nominację w 2006. W rodzinnym mieście Toruniu (gdzie się uczyła i mieszkała) została natomiast uhonorowana w Alei Gwiazd na Rynku Staromiejskim, odsłoniła tam drugą z serii "katarzynek" – podpisów słynnych torunian. Jest twarzą Bonarka City Center.
W 2006 roku wydała płytę pt. W futrze, w której nagraniu aktorce pomogła formacja Futro. Płyta była dodatkiem do magazynu ELLE i została wydana pod patronatem Radia PiN. Album zawierał takie piosenki jak: "F jak love", "U jak over", "T jak zostaw", "R jak zdrada" i "O jak kocham".
Od października 2007 roku jest ambasadorem Fundacji Mam Marzenie, zaś od czerwca 2010 roku jest członkiem Rady Programowej tej fundacji.
30 sierpnia 2008 roku wyszła za mąż za dziennikarza Bartłomieja Wróblewskiego.
Od listopada 2012 roku publikuje w tygodniku W Sieci[2].

MARTA ŻMUDA - TRZEBIATOWSKA


AUTOGRAF   ZDOBYTY    DROGĄ  POCZTOWĄ :)
Marta Żmuda Trzebiatowska[a] (ur. 26 lipca 1984 w Człuchowie) – polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna.
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Laureatka Telekamery 2009 w kategorii aktorka oraz nagrody Róże Gali w kategorii piękne debiuty i Elle Style Awards 2009 w kategorii najlepsza aktorka.
W 2008 wzięła udział w VIII edycji programu Taniec z gwiazdami, w którym zajęła 3. miejsce. Jej partnerem tanecznym był Adam Król.

LIBER


AUTOGRAF   ZDOBYTY   OSOBIŚCIE :)
Liber, właściwie Marcin Piotrowski[1] (ur. 10 lipca 1981 w Obornikach[2]) – polski raper i autor tekstów. Były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix, w której występował wraz z kuzynem Krzysztofem "Krisem" Piotrowskim oraz Dominikiem "Doniem" Grabowskim. Współtworzył także krótkotrwały projekt Rio Boss wraz z Kubą Mańkowskim i Sylwią Grzeszczak. Od 2004 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Liber współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack oraz Gosia Andrzejewicz.

LESZEK MOŻDŻER


AUTOGRAF   ZDOBYTY   OSOBIŚCIE :)
Leszek Możdżer właściwie Lesław Możdżer (ur. 23 marca 1971 w Gdańsku) – polski kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny, twórca muzyki filmowej. Dyrektor artystyczny Enter Music Festival w Poznaniu[1].
Lesław Możdżer urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku[2]. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat za namową rodziców[3]. W 1996 roku otrzymał dyplom ukończenia Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku[4]. Naukę pobierał w klasie fortepianu pod kierownictwem Andrzeja Artykiewicza na Wydziale Instrumentalnym[5].
Laureat nagrody Ad Astra przyznawanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka i Paszportu Polityki. Wielokrotnie nagradzany w plebiscytach i konkursach muzycznych m.in.: czasopisma Jazz Forum, Jazz Juniors, Jazz Melomani i Jazzowe Oskary.
Działalność artystyczną rozpoczął od występów w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a następnie z grupą Miłość, z którą uzyskał pierwsze sukcesy artystyczne. Jest wieloletnim współpracownikiem kompozytorów filmowych Jana A.P. Kaczmarka i Zbigniewa Preisnera. Wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i izraelskim perkusistą Zoharem Fresco współtworzy trio jazzowe. Solo, jako członek zespołu oraz sideman nagrał ponad osiemdziesiąt albumów oraz odbył szereg koncertów na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Kanadzie.
Możdżer współpracował ponadto z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Marcus Miller, Wojciech Pilichowski, David Gilmour, Jacek Olter, Zbigniew Namysłowski, Lester Bowie, Adam Pierończyk, Kazik Staszewski, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Lipali, Phil Manzanera, Anna Maria Jopek, Pat Metheny, Eldo, Bończyk & Krzywański, L.U.C, Janusz Radek, David Friesen, Olo Walicki, Andrzej Olejniczak, Adam Klocek, Piotr Wojtasik, AUKSO, Adam Makowicz, Andrzej Bauer, Przemek Dyakowski, Tymon Tymański, Lars Danielsson, Cæcilie Norby, Walter Norris, Iva Bittová, Michael Wollny, Iiro Rantala, Myslovitz, Blenders, Grammatik[6] czy Behemoth.
W 30. rocznicę powstania Solidarności oraz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina w ramach Solidarity of Arts 2010 na Targu Węglowym w Gdańsku kompozytor przygotował widowisko jazzowe. Od roku 2011 organizuje nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu coroczne wiosenne festiwale jazzowe Enter Music Festival.
W 2012 Leszek Możdżer został, jako pierwszy Polak, wybrany na funkcję przewodniczącego jury międzynarodowego konkursu pianistycznego Montreux Jazz Piano Competition (2012) – konkursu, który począwszy od 1999 odbywa się corocznie w ramach Montreux Jazz Festival i jest organizowany pod patronatem Quincy Jones’a[7][8].

KAYAH



AUTOGRAF   ZDDOBYTY  OSOBIŚCIE :)
Kayah, właśc. Katarzyna Rooyens z domu Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie[1][2]) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna, a także osobowość telewizyjna.
Katarzyna Szczot urodziła się w Warszawie, jednakże dzieciństwo spędziła u dziadków w Białymstoku[3].
Zadebiutowała utwórem "Córeczko" w 1988 roku, jednak to jej pierwsza autorska płyta, Kamień z 1995 roku, uczyniła z niej jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. W latach 90. wylansowała takie przeboje jak "Fleciki", "Supermenka" i "Na językach", a z Goranem Bregoviciem nagrała album Kayah i Bregović (1999), na którym znalazły się hity "Śpij kochanie, śpij" i "Prawy do lewego". W 2001 roku założyła własną wytwórnię płytową, Kayax, w której wydaje muzykę wielu cenionych wykonawców. Obecnie nadal nagrywa, a jej ostatni solowy album studyjny to Skała z września 2009. Łączna sprzedaż jej albumów wynosi ponad milion egzemplarzy.

KATARZYNA GLINKA


AUTOGRAF   ZDOBYTY   DROGĄ  POCZTOWĄ :)
Katarzyna Glinka (ur. 19 kwietnia 1977 w Świdnicy[1]) – polska aktorka filmowa i teatralna.
Wychowywała się w Dzierżoniowie, gdzie ukończyła II Liceum Ogólnokształcące i Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. W 2001 ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W teatrze debiutowała 23 lutego 2002 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od 2003 mieszka w Warszawie. Znana jest również jako twarz reklamowa stacji Canal+. W 2007 brała udział w pierwszej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie, zajęła 3 miejsce. Od września 2008 wraz z Robertem Gonerą prowadzi polską edycję teleturnieju Fort Boyard. Jako Hesia występuje w warszawskim Teatrze Polskim w sztuce Dulscy Z.O.O. Brała udział w XI edycji programu "Tańca z gwiazdami", zajęła 2. miejsce przegrywając z Julią Kamińską w odcinku finałowym.
W 2010 roku zajęła pięćdziesiąte pierwsze miejsce w rankingu Forbes na sto najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu[2].
Jest zamężna z Przemysławem Gołdonem, z którym ma syna Filipa urodzonego w 2012.[3]

KATARZYNA DĄBROWSKA


AUTOGRAF   ZDOBYTY   DROGĄ   POCZTOWĄ :)
Katarzyna Dąbrowska (ur. 14 marca 1984 w Nowym Mieście Lubawskim) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego[1].
Dzieciństwo i młodość spędziła w Nidzicy na Mazurach, gdzie uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. W 2000 roku wzięła udział w odbywającym się na nidzickim zamku Festiwalu Piosenki Francuskiej, gdzie otrzymała pierwszą nagrodę[2]. W tym samym roku zdobyła także Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii amatorów. Tam zwrócił na nią uwagę Wojciech Młynarski, który namówił ją na zdawanie egzaminów do szkoły aktorskiej[3].
W 2006 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Petersburgu (II Nagroda w kategorii Piosenka Aktorska) i Konkursie Pamiętajmy o Osieckiej, w którym zajęła pierwsze miejsce. Rok później wygrała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie[4].
W 2007 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, grając w spektaklach dyplomowych Usta pełne ptaków (rola Leny-Matki), Tańce w Ballybeg (rola Kate, za którą otrzymała nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi)[5] oraz spektaklu muzycznym w reżyserii Mariusza Benoit MP3[6].
Po studiach przez dwa miesiące współpracowała z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu[7]. Od sezonu 2007/2008 jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie debiutowała rolą Leni w Procesie Franza Kafki w reż. Macieja Englerta[8]. W 2008 roku dołączyła do stałej obsady serialu Na dobre i na złe, w którym gra chirurga Wiktorię Consalidę.
Razem z Moniką Węgiel i Agnieszką Judycką tworzy trio wokalne Amok. W grudniu 2011 roku zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany Amok utrzymany w klimacie jazzu i bluesa.[9]

HUBERT URBAŃSKI


AUTOGRAF   ZDOBYTY   WŁASNO  RĘCZNIE :)
Hubert Kirył Urbański (ur. 23 marca 1966 w Warszawie) – polski aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny.
Uczęszczał do warszawskiego XIX L.O. im. Powstańców Warszawy, po ukończeniu którego przez rok studiował filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Orientalistyki). Później podjął studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Studia te przerwał w 1994 i dopiero po dziesięciu latach obronił pracę magisterską.
Od 1994 do 1995 pracował w Radiu ZET. Następnie przeniósł się do Radia Kolor, gdzie pracował do 1998. Przez rok pracował w Radiu Tok FM. Pracę w telewizji rozpoczął od prowadzenia programu Antena w TVP. Następnie w Polsacie prowadził teleturniej Piramida. Od 1999 do 2010 pracował w stacji TVN, gdzie był gospodarzem: reality show Jestem, jaki jestem, widowiska rozrywkowego Dla ciebie wszystko, reality show Wyprawa Robinson, show Taniec z gwiazdami (przy pierwszej edycji wspólnie z Magdą Mołek, w kolejnych czterech partnerowała mu Katarzyna Skrzynecka) oraz teleturnieju Milionerzy. W latach 2011-2012 pracował w TVP2 gdzie prowadził show Bitwa na głosy i The Voice of Poland. Wiosną 2012 był również prowadzącym Pytanie na śniadanie.
Jego ojcem jest Jerzy Urbański, matką (pochodząca z Bułgarii) Ałła Lekarska[1]. Drugie imię – Kirył – otrzymał po dziadku Bułgarze. Dwukrotnie żonaty. Ma dwie córki - Mariannę (ur.1990) i Krystynę (ur.1994) - z pierwszego małżeństwa oraz dwie córki - Stefanię (ur.2009) i Danutę (ur.2011) - z małżeństwa z Julią Chmielnik[2].

HALLE BERRY

 


 AUTOGRAF  ZDOBYTY   DROGĄ  POCZTOWĄ :)

Halle Maria Berry (ur. 14 sierpnia 1966 w Cleveland) – amerykańska aktorka.
Laureatka Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie Czekając na wyrok (ang. Monster's Ball).
Córka Afroamerykanina Jerome'a, pracownika szpitala, i Angielki z Liverpoolu, Judith Ann Hawkins, pielęgniarki.
Halle dość wcześnie została zauważona przez przemysł rozrywkowy. Jako 17-latka reprezentowała stan Ohio w wyborach Miss Nastolatek, a w rok później zdobyła ten tytuł. W 1986 jako Miss USA wzięła udział w wyborach Miss Świata, podczas których awansowała do finału. Jej kariera potoczyła się od tego momentu błyskawicznie. Najpierw pracowała jako modelka, a już w 1989 wystąpiła w serialu Living Dolls. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w roku 1991 w Malarii Spike'a Lee. W rok później partnerowała Eddiemu Murphy'emu w komedii Bumerang (1992).
Rok 2001 przyniósł jej wiele nagród za film Czekając na wyrok. W 2002 wystąpiła u boku Pierce'a Brosnana w 20. z serii filmie o Jamesie Bondzie Śmierć nadejdzie jutro.
W 2004 jako trzecia osoba w historii, a pierwsza aktorka, odebrała nagrodę dla najgorszej aktorki (Złota Malina) za rolę w Kobieta-Kot, który wygrał też w 3 innych kategoriach.
















ARTUR ŻMIJEWSKI

AUTOGRAF  ZDOBYTY  DROGĄ   POCZTOWĄ :)

Artur Żmijewski (ur. 10 kwietnia 1966 w Radzyminie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, także reżyser.
Ukończył LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, a następnie w 1990 PWST w Warszawie.
W latach 1989–1991 występował w Teatrze Współczesnym, w latach 1991–1992 w Teatrze Ateneum oraz w Teatrze Scena Prezentacje, w latach 1998–2010 występował w Teatrze Narodowym[1].
Od 2007 jest ambasadorem dobrej woli UNICEF[2]. Od 2009 jest honorowym obywatelem miasta Legionowo[3]. Ma żonę Paulinę i troje dzieci.

ANIA DĄBROWSKA


AUTOGRAF  ZDOBYTY  WŁASNO RĘCZNIE  :)
Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka wykonująca muzykę oscylującą w granicach popu, często inspirowaną brzmieniami retro. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.[1] Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach.[2] Ania wydała dotąd pięć albumów studyjnych, z których cztery trafiły na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce[3] i cztery uzyskały status platynowych.[4] Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 8 wygranych statuetek.[5] Do 2011 roku, łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 200 tys. egzemplarzy.[6]
Ania rozpoczęła edukację muzyczną jako nastolatka. Będąc w liceum, uczyła się jednocześnie w szkole muzycznej w klasie kontrabasu.[7] Przez pewien okres grała również na gitarze basowej i była wokalistką zespołu 4 Pory Roku, z którym brała udział w konkursach muzycznych. Występowała m.in. na Festiwalu Poezji Śpiewanej i Festiwalu Piosenki Francuskiej. Studiowała psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Pierwszy raz szerszej publiczności pokazała się w 2002 roku w programie rozrywkowym Idol, w którym zajęła 8. miejsce. Następnie współpracowała z Andrzejem Smolikiem i Krzysztofem Krawczykiem, nagrywając chórki do ośmiu piosenek na płytę Krawczyka ...bo marzę i śnię. W roku 2003 została zaproszona do udziału w Projekcie SI 031, w ramach którego udzieliła się wokalnie w trzech piosenkach i wzięła udział w nagraniu teledysku "Trzynastka". W tym samym roku do rozgłośni radiowych trafił jej pierwszy singel, "I See", który zdobył jednak dość umiarkowaną popularność.
Na początku 2004 roku wydała swoją debiutancką płytę, Samotność po zmierzchu, wyprodukowaną przez Bogdana Kondrackiego. Album dostał bardzo dobre recenzje, a jego premierę poprzedzał singel "Tego chciałam", który stał się dużym przebojem. W tym samym roku piosenkarka wystąpiła w konkursie Premier na festiwalu w Opolu z utworem "Glory". Kolejne przebojowe single, "Charlie, Charlie" i "Inna", umocniły pozycję piosenkarki na polskim rynku muzycznym, a za nakład ponad 40 tys. egzemplarzy[8] debiutancka płyta jesienią uzyskała status złotej.[9] W 2005 roku wokalistka zdobyła nagrodę As EMPiKu[10] oraz trzy Fryderyki.[11] Dzięki wysokiej sprzedaży debiutanckiego albumu wystąpiła latem podczas festiwalu TOPtrendy, gdzie wykonała trzy piosenki: "Tego chciałam", "Tylko słowa zostały" i "Charlie, Charlie".
W 2006 roku udzieliła się wokalnie na albumie Unhappy Songs projektu Silver Rocket i pojawiła się gościnnie w dwóch teledyskach z tej płyty. W październiku, ponad dwa i pół roku po debiucie, ukazał się drugi album Ani, zatytułowany Kilka historii na ten sam temat. Był on nawiązaniem do polskiej muzyki popularnej przełomu lat 60. i 70. XX wieku,[7] co podkreślała także stylizacja wizualna wokalistki. Pierwszy singel promujący album, "Trudno mi się przyznać", zdobył dużą popularność, podobnie jak kolejny, "Czekam...", wydany na początku 2007 roku. Płyta dostała bardzo przychylne recenzje i osiągnęła jeszcze większy sukces niż poprzednia, uzyskując już półtora miesiąca po premierze miano platynowej[4] i rozchodząc się w ilości 50 tys. sztuk.[8] Potwierdzeniem sukcesu drugiej płyty był występ artystki w czołówce festiwalu TOPtrendy 2007. W tym samym roku piosenkarka zdobyła nagrodę w kategorii Album Roku podczas gali Eska Music Awards i była nominowana do nagrody MTV Europe Music Award jako najlepszy polski wykonawca. W październiku 2007 Ania rozpoczęła trasę koncertową, która zbiegła się z wydaniem dwupłytowej reedycji albumu Kilka historii na ten sam temat.
W czerwcu 2008 roku ukazała się trzecia płyta artystki, W spodniach czy w sukience?, nad którą Ania pracowała między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Danielem Bloomem. Krążek kontynuował zapoczątkowaną na poprzednim wydawnictwie tematykę retro i styl lat 60., co na tym etapie kariery Ani stało się znakiem rozpoznawczym jej twórczości. Album okazał się kolejnym sukcesem komercyjnym (po czterech dniach uzyskał status złotej płyty, ostatecznie pokrywając się platyną), a także artystycznym, choć opinie krytyków na temat płyty były podzielone. Na pierwszy utwór promujący album wybrano "Nigdy więcej nie tańcz ze mną". Nagranie to odniosło duży sukces na listach przebojów, a w sierpniu artystka wzięła z tą piosenką udział w konkursie na Polski Hit Lata podczas Sopot Hit Festiwal.[12] Drugim singlem został tytułowy utwór "W spodniach czy w sukience", a trzecim "Smutek mam we krwi", natomiast album przekroczył nakład 50 tysięcy sztuk.[13] Jesienią 2008 Ania wyruszyła w trasę sponsorowaną przez markę Nissan Micra.
W 2009 roku Ania otrzymała osiem nominacji do Fryderyków 2009, choć ostatecznie nie zdobyła żadnej statuetki.[14] W czerwcu wystąpiła na festiwalu TOPtrendy 2009, plasując się na 3. miejscu wśród artystów, którzy w poprzednim roku sprzedali najwięcej płyt. Po raz czwarty otrzymała też nominację do nagrody MTV w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca. Tego samego roku Ania nawiązała współpracę z francuską grupą Nouvelle Vague, z którą nagrała cover utworu "Johnny and Mary" Roberta Palmera. Utwór ten pojawił się na polskiej edycji albumu 3 Nouvelle Vague.[15] Jesienią ukazał się też singel "Nigdy nie mów nigdy", promujący film o tym samym tytule, który wyreżyserował Wojciech Pacyna.
W kwietniu 2010 odbyła się premiera czwartego albumu, zatytułowanego Ania Movie, na którym znalazły się się wyłącznie covery piosenek z klasycznych filmów i seriali. Według zapowiedzi, była to ostatnia płyta Ani Dąbrowskiej utrzymana w stylu retro.[16] Album okazał się kolejnym dużym sukcesem wokalistki, utrzymując się przez 7 tygodni z rzędu na szczycie listy OLiS,[17] i przekroczył nakład 50 tys. egzemplarzy.[18] Pierwszy teledysk powstał do piosenki "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" z repertuaru Cher, a drugi do "Silent Sigh" z filmu Był sobie chłopiec. Planowana na wiosnę trasa promocyjna została przesunięta na jesień i zimę 2010 z powodu katastrofy pod Smoleńskiem oraz stanu zdrowia piosenkarki.[19] Także w 2010 roku, w lipcu, Ani i jej partnerowi Pawłowi Jóźwickiemu urodził się syn, Stanisław.[20]
W 2011 roku wraz z Kayah, Andrzejem Piasecznym i Adamem "Nergalem" Darskim objęła funkcję jurora w programie rozrywkowym The Voice of Poland, którego premiera odbyła się we wrześniu tego samego roku na antenie stacji telewizyjnej TVP2.[21] W 2012 roku artystka udzieliła się w piosence "Niebieski parasol" na solowym albumie Dziecko szczęścia Krzysztofa "Kielicha" Kieliszkiewicza, basisty zespołu Lady Pank. W październiku ukazał się piąty album studyjny wokalistki, zatytułowany Bawię się świetnie, który w niecałe dwa miesiące od premiery uzyskał status platynowej płyty.[22] Krążek promowały utwory "Bawię się świetnie" i "Jeszcze ten jeden raz".

ANDRZEJ PIASECZNY


AUTOGRAF  ZDOBYTY  WŁASNO   RĘCZNIE  :)
Andrzej "Piasek" Piaseczny (ur. 6 stycznia 1971 w Pionkach[2]) – polski wokalista, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna. Były członek zespołu Mafia, współpracował także z Robertem Chojnackim. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[3].
W latach 1997-2010 występował w serialu Złotopolscy - grał postać piosenkarza Kacpra Złotopolskiego "Górniaka", wnuka Dionizego. Muzyczną karierę solową rozpoczął w roku 1998. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską śpiewając piosenkę "Jesteś blisko mnie", oraz solową "Znam drogę swą", do filmu Magiczny miecz - Legenda Camelotu. W 2001 reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze - piosenka 2 Long zajęła 20. miejsce[4].
W roku 2006 wystąpił gościnnie w serialu Niania - grał samego siebie. Od 2008 roku artysta współpracuje z Sewerynem Krajewskim, który współtworzył m.in. płytę Spis rzeczy ulubionych.
Ma starszego brata, sędziego i harcmistrza ZHR Krzysztofa Piasecznego.
30 marca 2009 roku ukazał się kolejny album solowy artysty pt. Spis rzeczy ulubionych[17]. Skomponowana przez Seweryna Krajewskiego płyta była promowana utworem "Chodź, przytul, przebacz". Kompozycja została wyróżniona m.in. w programie muzycznym Hit Generator emitowanym przez TVP2. 30 listopada tego samego roku ukazał się wspólny album koncertowy Piasecznego i Krajewskiego pt. Na przekór nowym czasom - live[18]. W styczniu 2010 roku wokalista odebrał Telekamerę w kategorii Muzyka. Natomiast miesiąc później album Spis rzeczy ulubionych został wyróżniony przez słuchaczy Radia Wawa - Złotym Dziobem. 15 kwietnia 2011 roku odbyła się premiera wspólnej płyty Piasecznego oraz pianisty i wokalisty Stanisława Sojki pt. W blasku światła[19]. Na albumie znalazła się muzyka Sojki i Seweryna Krajewskiego ilustrująca poematy Karola Wojtyły[5]. Również w 2011 roku wraz z Katarzyną "Kayą" Rooijens, Anną Dąbrowską i Adamem "Nergalem" Darskim objął funkcję jurora w programie The Voice of Poland, którego premiera odbyła się we wrześniu tego samego roku na antenie stacji telewizyjnej TVP2[20].

KASIA CEREKWICKA


AUTOGRAF  ZDOBYTY  DROGĄ   POCZTOWĄ :)
Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie[2]) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i R&B.
W marcu 1999 związała się z firmą Sony Music Polska, która w 2000 wydała jej debiutancki album pt. Mozaika. Jak sama dziś przyznaje, znajdowały się na nim piosenki, z których nie była do końca zadowolona. Płyta nie odniosła sukcesu.
W 2006 na 43. KFPP w Opolu zdobyła Superjedynkę w kategorii Przebój Roku 2006 piosenką "Na kolana". Wraz z tym utworem startowała w krajowych eliminacjach do festiwalu Eurowizji 2006 w Atenach (Piosenka dla Europy 2006). Przegrała jedynie z piosenką "Follow My Heart" zespołu Ich Troje. W tym samym roku wydany został jej drugi album, Feniks, z którego poza "Na kolana" pochodziły przeboje "Ostatnia szansa" i "Potrafię kochać".
Wiosną 2007 roku wzięła udział w V edycji programu Taniec z gwiazdami. Jej partnerem tanecznym był Żora Koroliow. Para odpadła w ósmym odcinku, zajmując tym samym czwarte miejsce. Wtedy też ukazała się jej kolejna płyta, zatytułowana Pokój 203. Pierwszy singel, "S.O.S.", okazał się dużym przebojem w Polsce. Na drugi singel wybrano piosenkę "Zostań".
W 2008 roku Cerekwicka wystąpiła w Opolu z piosenką "Nie ma nic", gdzie otrzymała nagrodę specjalną koncertu. Z tym samym utworem wystąpiła w Operze Leśnej na Sopot Hit Festiwal, zajmując 4. miejsce na 15 proponowanych piosenek. W listopadzie ukazał się singel "Żyj intensywnie", który początkowo miał promować reedycję płyty Pokój 203, jednak ostatecznie nie ukazała się ona i utwór znalazł się na kolejnym albumie piosenkarki.W 2010 z okazji 10-lecia stacji VIVA Polska Cerekwicka wraz z innymi wykonawcami nagrała utwór "Muzyki moc". Ponadto nominowana została do nagrody VIVA Comet 2010 w kategorii Artysta 10-lecia. Od 13 marca 2010 na antenie Polsatu emitowany był program Tylko nas dwoje, w którym Cerekwicka występowała jako trener wokalny Radosława Brzózki, z którym zajęła 4. miejsce. W marcu tego samego roku wydany został jej nowy singel "Wszystko czego chcę od Ciebie", który stał się przebojem. 17 maja piosenkarka pojawiła się w serialu telewizji TVN Majka. 31 maja 2010 odbyła się premiera jej czwartego albumu studyjnego, Fe-Male[4]. W lipcu pochodząca z tej płyty kompozycja, "Wszystko czego chcę od Ciebie" została nominowana do nagrody Superjedynki w kategorii "Przebój Roku", piosenkarka natomiast otrzymała nominację w kategorii "Wokalistka Roku"[5]. Na drugi singel z Fe-male wybrany został utwór "Książę"[6], który mimo przychylnych opinii nie osiągnął większego sukcesu. Zrealizowano do niego teledysk, w którym wystąpił aktor Wojciech Medyński. W listopadzie 2010 odbyła się premiera filmu Śniadanie do łóżka, do którego Cerekwicka nagrała cover utworu Hanny Banaszak pt. "Żegnaj kotku"[7].
W 2011 piosenkarka objęła funkcję jurora w programie Hot or Not[8]. W tym samym roku nagrała partie wokalne dla Glorii, jednej z głównych bohaterek filmu animowanego Happy Feet: Tupot małych stóp 2.


ŁUKASZ ZAGROBELNY


AUTOGRAF   ZDOBYTY   DROGĄ   POCZTOWĄ :)
Łukasz Zagrobelny (ur. 1 lipca 1975 we Wrocławiu[1]) – polski wokalista, od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[2].
Pochodzi z Wrocławia, gdzie ukończył Technikum Ekonomiczne o profilu eksploatacja pocztowa oraz szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia. Uczył się także gry na akordeonie. Studiował na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, zdobywając tytuł magistra sztuki jako dyrygent chóralny. Od piętnastego roku życia brał udział w ogólnokrajowych amatorskich przeglądach, konkursach i festiwalach dziecięcych. W 1997 roku został dostrzeżony przez nauczycielkę śpiewu i specjalistkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską, która zaprosiła go na prowadzone przez siebie i Andrzeja Głowackiego warsztaty wokalne w Grudziądzu.
W 1999 roku znalazł w gronie debiutantów XXXVI Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku". Choć występ debiutanta przeszedł prawie bez echa, został zaproszony do współpracy przez Natalię Kukulską i zaczął śpiewać u niej w chórkach.
W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony przez Macieja Pawłowskiego, kierownika muzycznego Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie na casting do musicalu Claude-Michela Schönberga Miss Saigon w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i od 2000 roku znalazł się w obsadzie, w której zagrał trzy role Thuy, Schultza i żandarma. W 2000 roku został laureatem nagrody Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej (FAMA). W Teatrze Muzycznym "Roma" wystąpił w musicalach: Grease (2002) jako Richie, Koty Andrew Lloyda Webbera (2004) jako Wiktor, Taniec Wampirów Jima Steinmana (2005), Akademia Pana Kleksa (2007) Andrzeja Korzyńskiego w roli Alojzego Bąbla i Filipa Golarza.
Wspierał wokalnie takich wykonawców jak Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. W 2003 roku w drugiej edycji programu telewizji Polsat Idol zakwalifikował się do grupy "ostatniej szansy". Śpiewał w programach telewizyjnych, m.in. Polsat Show Time. Jako frontman i wokalista zespołu Offside, nagrał płytę "Moja obsesja" (2004), promowaną przez dwa utwory – "Moja obsesja" i "Wiatr od słońca", a pochodząca z tego krążka piosenka "Dreaming about you" został zakwalifikowany do krajowego finału Eurowizji 2004 i zajął czwarte miejsce.
24 września 2007 roku ukazał się jego solowy album "Myśli warte słów", a promujące album single "Nieprawda" oraz "Życie na czekanie" stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Z wylansowanym przebojem "Nieprawda" wziął udział w finale konkursu 44. Sopot Festival 2007 i walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika. Popularność przyniósł mu udział w VII edycji programu TVN Tańca z gwiazdami (od 2 marca do 13 kwietnia 2008), gdzie jego partnerką była Anna Głogowska. Piosenka "Nie kłam, że kochasz mnie" nagrana w duecie z Eweliną Flintą promująca komedię romantyczną Piotra Wereśniaka Nie kłam, kochanie (2008) zyskała status przeboju i została nagrodzona na XLV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz zdobyła nagrodę publiczności i trzecie miejsce decyzją jury na 42. Bałtyckim Festiwalu Piosenki – Karlshamn 2008 (3 sierpnia).
Łukasz Zagrobelny zdobył nominacje do nagrody Fryderyka 2008 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, oraz dwie nominacje do Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku Polska i Hit Roku Polska, a w dniu 25 kwietnia 2008 roku na gali EMA otrzymał nagrodę, w kategorii Artysta Roku. Od 2 marca do 13 kwietnia 2008 występował w VII edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Anna Głogowska. Odpadł w siódmym odcinku, zajmując ósme miejsce.
24 października odbyła się premiera filmu High School Musical 3, który promowała piosenka "Ty i Ja" nagrana przez Zagrobelnego w duecie z Hanną Stach. Tego samego dnia na rynku ukazała się ścieżka dźwiękowa z filmu zawierający utwór "Ty i Ja". Wokalista użyczył również głosu głównemu bohaterowi HSM Troyowi, granemu przez Zaca Efrona. W 2008 roku piosenka Łukasza Zagrobelnego "Wolny wybór" pochodząca z płyty Myśli warte słów została wykorzystana w spocie telewizyjnym Lokaty Twój Wybór - nowego depozytu, zaoferowanego przez Bank Millennium.
Premiera drugiego solowego albumu piosenkarza Między dźwiękami odbyła się 24 kwietnia 2009. Album promował singel "Jeszcze o nas" z muzyką Piotra Siejki i tekstem Karoliny Kozak i Łukasza Zagrobelnego. Kolejnym singlem wybrany został "Mówisz i masz". Trzeci singel "Przyjdzie czas" trafił do stacji radiowych 30 listopada.
25 października 2010 w Teatrze Muzycznym Roma odbyła się premiera musicalu Les Miserables z Zagrobelnego w jednej z głównych ról (Enjolras). Premiera kolejnego, trzeciego już albumu wokalisty Ja tu zostaję odbyła się 27 marca 2012. Płytę promował singel o tym samym tytule który miał premierę radiową 27 stycznia na antenie RMF FM. W niespełna miesiąc po premierze płyta "Ja tu zostaję" osiągnęła status złotej płyty. Podczas festiwalu w Opolu piosenka "Ja tu zostaję" zdobyła SuperNagrodę Programu 1 Polskiego Radia.